Bugün Cumartesi 22 Ekim 2016 - 11:44

Ünlü kabadayı kılıç, çetelerle ilgili açıklamalar yaptı

Ünlü kabadayı kılıç, çetelerle ilgili açıklamalar yaptı
Son güncelleme : 15 Ekim 1998 00:00
1984 yılında uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı gerekçesi ile tutuklanan, Mamak Cezaevi'nde gördüğü işkence yüzünden sağ gözü ağır hasar gören ve 5 yıl 1 ay tutuklu kaldıktan sonra beraat eden ünlü kabadayı, Alaattin Çakıcı'nın eski kayınpederi Dündar…
1984 yılında uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı gerekçesi ile tutuklanan, Mamak Cezaevi'nde gördüğü işkence yüzünden sağ gözü ağır hasar gören ve 5 yıl 1 ay tutuklu kaldıktan sonra beraat eden ünlü kabadayı, Alaattin Çakıcı'nın eski kayınpederi Dündar Kılıç, Mehmet Eymür'ü suçladı. Eymür'ün düşmanları ile anlaşarak zamanın polis müdürü Atilla Aytek ile birlikte kendisine komplo kurduğunu, cezaevinde kendisine 86 gün işkence yapıldığını, belirten Kılıç, Engin Ardıç ve Meriç Köyatası ile birlikte katıldığı Kırmızı Koltuk programının bir bölümünü izlettirerek, "7 sene evvel Kırmızı Koltuk programında'taki anlattıklarıma itibar edilseydi belki bu olaylar ve bir çok insanın hayatı kurtulacaktı" dedi. Alaattin Çakıcı'nın arkasında da Mehmet Eymür'ün olduğunu belirten Kılıç, "Alaattin'i kullandılar. Alaattin onlar için güzel bir maşa idi. Büyük paralar topladılar, bu ganimetten hepsi de hissesini aldı ve en sonunda paylaşırken birbirlerine girdiler" diye konuştu. Çakıcı'nın oğlu Onur Çakıcı ise 1995 yılı nüfus sayımında Mehmet Eymür'ün Alkent Sitesi'ndeki evlerine gelerek babası ile bir kaç saat görüştüğünü belirterek, " O gittikten sonra annemle kavga etti. Annem, Mehmet Eymür'ü sen nasıl evimize alırsın.. Benim babamı öldürmek isteyenleri sen nasıl bizim evimize alırsın dedi. Ondan sonra da araları bozuldu" diye konuştu.

Anlatılanlar hepsi aşikar ortada. O insanların kötü faaliyet gösterdiklerini devletle halkın arasındaki köprüye dinamit koyduklarını açık açık anlattım. Eğer anlattıklarımıza itibar edilmiş olsa idi, devlet tedbirini almış olsa idi belkide bir çok insanın hayatını kurtarmış olacaktık. Ama itibar edilmedi ve itham ettiğimiz insanlar Mehmet Eymür ve polis müdürü Atilla Aytek idi. Ondan sonra bir çok olaylar oldu ve bu olayların içinden Mehmet Eymür çıktı. Eymür o zaman suçlu sandalyesine oturtulsaydı, yaptıklarının hesabı sorulsaydı şimdi Mehmet Eymür hapishanede ve bir çok insanın da hayatı kurtulmuş olacaktı. Mehmet Eymür MİT görevlisi idi. Suçlanmamın nedeni, bu insan benim düşmanlarımla anlaştı. hayali bir mektup atarak İsviçre'den bir mektup atılıyor.*İHA : Eymür size komplo mu kurdu?

Evet İsviçreden bir mektup geliyor. bu mektupta dündür Kılıç Ermenilerle anlaşmış konsey üyelerine suikast yapacakmış diyerkten beni gözaltına alıyorlar. ben gözetim altındayken birisi diyor ki, bunu kimseye yediremzsiniz, başka birşey bulun diyor. Bu sefer de mazide olmuş 15-20 kaçakçılık olayına beni monte etmek istediler, ettiler de. kaçakçılık olayları ben alınmadan 5 sene, 4.5 sene, 2 sene 7 ay evvel olmuş. Üç yargıç getirin, bu dosyalar incelensin, eğer suçlu isem on kat ceza verilsin, değilsem bu dosyaları hazırlayan şerefsizlere gereken ceza verilsin diyerekten benim bu isyanlarımdan dolayı yargıçlar suçsuzluğumu biliyorlardı ve neticede yargıçların istediği evraklar gelmedi, yırtıldı.* İHA : İşkence gördünüz mü?

Üç ay Eymür ve çetesi bana işkence yaptılar ve sırf düşmanlarımın gönüllerini yaptılar. Mehmet Eymür yalnız bana değil, 3 tane adam öldürdüler benim ismimi söyletmek için. Adamlar beni tanımıyorlardı ki ne söylesinler? neticede 5 yıl 1 ay, 38 ayı hücrede olmak şartıyla Mamak Cezaevi'nde eritmek istediler ve bu amaca ulaştılar. erittiler. Adalet gerçekleşti ama yıllarım eridi.* İHA : Öldürülenlerin isimlerini biliyor musunuz?

İsimlerini bilmiyorum. Bir tanesini minibüste öldürdüler, gırtlağına basarak. Bu dosyalarda var, 1 tanesini. Zekeriya diye biri. Tarık Ümit'i Bebek Belediye Gazinosu'nda yaralıyor. Zekeriya Ülkücü diye bir genci burada İstanbul Müdüriyetinde Mehmet Eymür ve Atilla Aytek öldürttü.*İHA :O dönemlerde Mehmet Eymür ve çetesinde olupta halen devlet safında olanlar varmı?

Ben bunu anlatmak istedim. Dedim ki ozamanlar bun insanlar üç beş kişi de olsalar devletin silahı ile devletin elbisesi ile her türlü kötülük halka yapılıyor. Tedbirinizi alın, bu çete failleri ortaya çıksın. yapacaklarını yapamasınlar diyerek bangır bangır gazetelerde ve televizyonlarda buna benzer şekillerde anlattık. şimdi yeniden bunlar gündeme gelince acaba şimdi bunlara bu hesap sorulacak diye ümid ediyorum.* İHA : Mehmet Eymür'ün sizi hedef seçmesinin sebebi nedir?

Düşmanlarımla anlaştı. Bulgaristanda ailece yaptığımız araştırmalar sonucu edindiğim bilgi şu. İsmail hacısüleymanoğlu, kızkardeşimle evli. İsmail burada meydana gelen bir kaza neticesinde cinayet olaylar, kendisini öldürmek isteyenleri silah kullanmak zorunda kalıyor ve Bulgaristan'a gidiyor. Mehmet Eymür orada kaçakçılarla samimi oluyor. Bulgar hükümeti diyorki Mehmet Eymür ajan olduğu anlaşılıyor. Mehmet Eymür öldürülsün diyorlar. İsmail milliyetçi bir insan, devlet görevlisi diye bunu uyandırdı. Hemde böyle bir konuya alet olmadı ve orada bir gece oranın yöneticilerinden birisi ile arkadaş oluyorlar. bir bayana sarkıntılık yapıyorlar. sarkıntılık olayından sonra Mehmet Eymür'ün öldürülmesine karar veriliyor. ve bu da oradaki firar olan türklere veriyorlar bu işi. İsmail Hacısüleymanoğlu bu işi kabul etmiyor ve bu olaylar olduğu zaman İsmail Mehmet Eymür hakaret ediyor. Telefonda ve İsmailin oradaki tespiti, bir iki düşmanlarımızla anlaşarak bu senaryoyu açık açık tespit ettik. O zamanlar İsmail Mehmet Eymür'ü kurtarıyor ve Türkiye'ye yolluyor. Mehmet Eymür'e diyorki, bir olay neticesi senin canını kurtardık neden yaptın bu işi diyor. Yine yanlış evraklar neticesi İsmail7i İtalya'da 25 yıla mahkum ettirdi bunlar.*İHA : Düşmanlarınız kim?

O zamanlar Tarık şara, bir kaç üst seviyede müteahhit, Mehmet Ali Yılmaz. Güya bunlara telefon etmişim. Onlarla açık açık konuştum, bu ses benim sesim değil. ben kimseyi tehdit etmedim dedim. Yine de dinlemediler. 86 gün geceli gündüzlü işkenceler yaptılar ki onlara beni öldürmediğinize pişman olacaksınız. Bu vaziyetti hiç kimse halkına işkence ve zulüm yapmaz. Ama siz yaptınız ve kapı kapı sokak sokak gezeceğim, suzun bu yaptıklarınızı Türkiyeye duyuracağım dedim. Sarhoş geliyorlardı. Duyurdunuz mu ulan diyerek beni işkencehaneye alıyorlardı. saatlerce sadist hislerini tatmin edene kadar bana işkence yapıyorlardı. En acısı 27 gün sonra beni buzlu küvete attılar. ve orada ağzımdaki proteçz dişler birbirine vurarak parçalandı. Yani şunu demek istiyorum. Bunların ülkemizde yaptıkları suç ve günah çok büyük. Mehmet Eymür ve çetesinin, Mehmet Eymür'ün yarattığı, insana benzemeyen canavarlar. Bütün bu olayların temelinde Mehmet Eymür var. bu bant olayları oluyor.Bütün bunların yaratıcısı, bu taktiği veren, bunları hazırlayan yine Mehmet Eymür'dür. ama şimdi birbirlerine girdiler. Günahlarını birbirlerinin üzerine atmak için değşik senaryolar hazırlıyorlar.*İHA : Çakıcı, Korkmaz Yiğit bantları

Bunlar bir çete ürettiler. bunu hazırlayan Mehmet Eymür, hepsi menfaate dayalı olaylar. Bunlar yüzlerce işadamından para aldılar, korkuttular, parayı paylaşırken aralarında itilaf çıktı, birbirlerine düşman oldular. ve birer birer maskeleri düşmeye başladı. Bu bantları hazırlayan taktiği bunlara veren, Çakıcı'yı bu milletin başına bela eden, yine bu çete. Çok büyük paralar aldılar, okadar büyük paralarkı paylaşırken birbirlerinin hayatına kıymaya kalktılar. Şimdi de birbirlerini suçluyorlar. Sen kullandın, ben kullanmadım.

Sokakta gezen bir çakalın, devletin bu kadar gücü var, devlet böyle çakallara ihtiyacı mı var ki o diyor sen kullandın, öbürü sen kullanmadın ben kullandım. Bu ülke on çeşit düşmanı yendi. Türkiye ayakta kaldı ve bu güzel cumhuriyet kuruldu. şimdi bu cumhuriyetin ciğerlerini sökmek istiyorlar ama herkes bilsin ki bu ülkeye birşey olmaz.*İHA : Söz konusu kasetlerin düzmece olduğunu yada isi tarafın bir oyunu olarak mı değerlendiriyorsunuz?

Düşmanının dostunun konuşması banta alınıyor. Demekki neticede ülkede kargaşa, kaos çıkarmak istiyorlar. bunda da başarılı oldular.*İHA : Çakıcı'nın bu olaylardaki rolü nedir?

Alaattin'i kullandılar. Alaattin onlar için güzel bir maşa idi. Büyük paralar topladılar, bu ganimetten hepsi de hissesini aldı ve en sonunda paylaşırken birbirlerine girdiler.*İHA : Susurlukla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Susurluk olayı da Mehmet Eymür'ün eseridir. ben yalnız Mehmet Eymür bize çok kötülük yaptığı için ismi geçiyor ama o yalnız değil. O bir çetenin ya üst seviyede yöneticisi ya da dışarıya bağlı. Bunun kerkük ermenisi olduğu söyleniyor.*İHA : Yapılan işkence için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurmayı düşünüyordunuz. Başvurdunuz mu?

Vurmadım. Vuracağım, ben adaleti ülkemde arıyorum, eğer bir ümidim kalmazsa gideceğim. Dünyanın öbür ucuna da giderim. 86 gün bana işkence yaptılar, benim ülkemde yaptılar. Ne yaptım ki yaptılar. Bir işadamını korkutarak servetini mi elinden almak istedim, ni yaptım. Bir masun insanın sokak arasında canını mı almak istedim. hayır. Hayatımı korumak için silah kullanmışımdı. Yasalar bile hiçbir eylemim için bana ceza vermedi, çünkü ben kiralık katiller dışında kimseye silah sıkmadım.Yine bundan üç gün evvel oğlum hapishanede yeni gelenlerden 2 milyon lira yer bastı parası istiyormuş diye Hürriyet gazetesinde yazı çıktı. Halbuki oğlum amcasından her hafta ziyaretçisi gelmeyenler için sebze, meyve, peynir, zeytin ister. Her hafta bir iki kamyonet erzak gider. Eyüp savcısı isterse bunu öğrenebilirdi. Dündar Kılıç'ın oğlu yerbastı parası istiyor. Böyle şey olurmu*Korkmaz Yiğit'in aldığı ihaleler

Bu ülke soyuluyor. Bazı bürokratlar, bakanlar devlet içindeki çeteler soyuyor. Yalnız silah çekmek değil bu olaylar. Suçlu lazım olduğu zamanlar suçluları da kendileri yaratıyorlar. Dündar Kılıç gibi insanlar toplanıyor. 10 şirketin sahibi gözüküyorum. Bankalardan 10 lira kredi almadım. Ama bunlar dağı gösterip 3 yüz milyar, 5 yüz milyar 3 trilyon, 5 trilyon alıp bu parayı paylaşıyorlar.*Mafya konusu

Bunlardan kimse korkup para vermesin. Bunlara para verenler onlar kadar suçludur. Devlet var. Devletten medet ummuyorlar da gidip bu şarlatanlardan medet umuyorlar. Canlarını korumalarını istiyorlar. bir de bunların gönderdikleri paralarla alınan silahlar devlete hazineler kadar vergi veren insanlara yöneltiliyor.*İHA : Alaattin Çakıcı'yı Mehmet Eymür mü yönlendiriyor.

O yönlendirdi. Benim kızımı bile onların senaryosu ile öldürdüler. Benim kızım karanlıkta koşmuş olabilir, bir karakola girmiş olabilir, silahlar oraya gitmiş olabilir. ama hiç bir zaman onların attıkları suçla suçlayamazlar. Dört erkek kardeşi, otuz kardeş çocukları var. O ne Çakıcı'ya kalır dı, ne başkasına kalırdı. Öyle bir olay yok. O da bu Mehmet Eymür'ün senaryosu, ne kadar şerefsiz adamlar olduğunu anlayın ki bana telefon ediyor, bandı koymuş sesimi dinliyor. Beş sene evli kaldılar, iki defa yüzümü gördü. Bana hikaye anlatışar. Benim bir nokta kadar tespitim yok, senin varsa göndereyim. Yasalar ve kurallar neyse uygulansın, kaybolsun gitsin dedim. Bir şerefli baba ne diyebilirdi bunun dışında. Bu bantı bile televizyona gönderdi bu şerefsiz. Bu şerefsizi toplum birşey zannediyor ama bunlar hiç birşey değil. Pislik bunların adı.*İHA : Alaattin Çakıcı bu devlet için sizce birşey yaptı mı?

Hayır. Bunun Almanya'ya gittiğini duşum ve orada hiçbirşey yapamadan geri dönmüşler. buna bir iş vermişler onu da başaramadılar. Orada kötü faaliyet yapan birini öldürecekmiş, onu da yapamadılar. Adamlarıyla şuraya gitmiş, buraya gitmiş, öyle birşey yok. ne Apo'nun olduğu yere gidebildiler, ne Ermenilerin olduğu yere.*Çakıcı yakalanmasaydı

Çakıcı yakalanmasaydı devletin içinde ömür boyu devam ederlerdi. bir ihale var şimdi, açıyor telefon ediyor, falan yerde ihale var, falan falan girecekmiş. En güzel namzet kim, parayı alabilecekleri birini kestiriyorlar. Ondan sonra öbür adamlara, Rahmi Koç, Sabancılar gibi adamlara girmeyin diyerek tehdit ediyorlar. O adamlar, bu 8-10 holding belki devlete ödenen verginin en büyük bölümünü veriyorlar ve bu adamlar tehdit ediliyorlar.* Ben ne yapmıştım ki bana 87 gün işkence yaptılar. Bunu kamuoyuna açıklasınlar. Hayatında bir defa yurt dışına çıkmayan adamdan işkence altında 28 defa yurt dışına çıktım diye ifade alınıyor. Bu şerefsizler yapıyorlar. Sırf İsviçre'de birkaç deniz altı maskesi, mızrağı için, 52 bin franklık hediye için yapıldı bu işler. 7 sene evvel Kırmızı Koltuk'taki anlattıklarıma itibar edilseydi belki bu olaylar ve bir çok insanın hayatı kurtulacaktı.*80' e kadar Türkiye'de mefya yoktu. Anadolunun bağrından kopmuş kabadayılar vardı. bunların yaptıkları en çarpık iş kumardı. Kabadayılar can kurtarırdı, zalimin karşısında olurdu. Polise saygılı olurdu, kanunsuz iş yapmazlardı. 80'den sonra Mehmet Eymür gibi şerefsizler çeteleri üretti ve türetti. ama mutlaka hesabını verecekler, yasalara vermezlerse ilahe adalete verecekler.Onur Çakıcı:

"95 sayımında Mehmet Eymür denilen şahıs geldi, Alaattin'le iki üç saat oturdular, sohbet ettiler, sonra gitti. Alkentte'ki evde. Bebekten geldiğini duymuştum, annem söyledi"

Başka ne konuştular. "Pek duymadım, galiba dedemin hakkında vardı bir konuşmalar. Annem duşmuştu. Zaten ondan sonra Alaattin'le annemin arası bozuldu.

Mehmet Eymür olduğunu nereden biliyorsun.

Annem bunlara karşı büyük bir savaş verdi. Gözlüklü olduğundan televizyonda gördüm, tanıdım. Ben o zaman da Mehmet Eymür olduğunu bilmiyordum. Gittikten sonra annemle kavga ettiği için. Mehmet Eymür'ü sen nasıl evimize alırsın.. Benim babamı öldürmek isteyenleri sen nasıl bizim evimize alırsın dedi annem. Bizim de ufak olduğumuzdan faydalandılar, yaptılar. Annem dedeme de anlattı, dayılarıma da anlattı. Şerefsizce yaptılar bu işi evimize de soktular.
Okuyucu Yorumları (Henüz yorum yapılmamış.)
Misafir


Lütfen bekleyiniz...

Çok Okunanlar

21 Mart - 20 Nisan
Beraberliğinden problemler yaşayan Koç’lar sakin olun başkalarının dolduruşuna gelmeden sadece kendi istekleriniz doğrultusunda tavırlar… devamı
21 Nisan - 21 Mayıs
: Gökyüzünün bugün sizlere verdiği mesaj sakin olmanız insanlar ve yaşayacağınız olaylar ne kadar can sıkıcı olsa da öfkenizi kontrol… devamı
22 Mayıs - 21 Haz
Çevrenizle olan ilişkilerinizi yeniden olumlu yönde yapılandırabilir var olan sorunları akılcı yaklaşımlarla istediğiniz yöne… devamı
22 Haz - 23 Tem
Gün içinde kendinizi daha iyi hissedebilmek için bilinçaltınızda biriken öfkeyi sevdiğiniz bir hobinizle kısa bir süre bile olsa ilgilenerek… devamı
24 Tem - 23 Ağus
Gökyüzü şanslı keyifli ve sağlıklı bir günü müjdelemekte sizlere. Bugün her işiniz kolaylıkla ilerler ve kendinizi ifade etme gücünüz çok… devamı
24 Ağus - 23 Eylül
Gökyüzü bugün ailenize yönelik sözlü saldırılarda bulunacak insanlara karşı dikkatli olmanız için uyarıyor sizleri. Gerçek dışı olay ve… devamı
24 Eylül - 22 Ekim
Bugün kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırın tüm sıkıntılarınızı üzerinizden atarak eğlenceli bir gün geçirebilir küçük şeylerden mutlu… devamı
23 Ekim - 22 Kasım
Bugün yetişkin çocukları olan Akrep’ler onlarla iletişim kurmakta zorlanabilir fikir ayrılıkları ve çocuklarınızın dayatmaları ile… devamı
23 Kasım - 22 Aralık
Aşırı stres ve yorgunluktan zayıf düşen bünyenizi güçlendirmeli ve özellikle bu günlerde yediklerinize içtiklerinize dikkat etmelisiniz.… devamı
23 Aralık - 20 Ocak
Gökyüzü bugün gerçeklerle yüzleşeceğinize işaret etmekte. Bilin ki bu durum sizleri güçlendirmek için kendi devriminizi yaşamanız için büyük… devamı
21 Ocak - 19 Şubat
Gökyüzü Aşk dolu bir günü müjdeliyor sizlere… Kalbinizi aşkla çarptıracak yaşamınızda yaşamınızda yeni bir sayfa açacak özel bir… devamı
20 Şubat - 20 Mart
Yaşamınızda hüzün ve şansızlık gölgesinin üzerinizden kalktığı keyifli zamanlara hoş geldin demelisiniz. Bugün olabildiğince pozitif olmaya… devamı

Üye Girişi

porttakal.com üyeliğiniz yoksa burayı tıklayarak üye olabilirsiniz.
Parolanızı hatırlamıyorsanız buradan yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.
Üyeliğinizin aktivasyon kodunu buradan girebilirsiniz.