Bugün Cuma 01 Ağustos 2014 - 01:34

Keçiören'deki estergon kalesi

Keçiören'deki estergon kalesi
Son güncelleme : 04 Şubat 1999 00:00
ATİLLA MEMİŞ ANKARA (İHA)-Keçiören Belediyesi tarafından ilçe girişine yaptırılmakta olan Estergon Kalesi'nde Türk tarihinin büyük şahsiyetlerinden Atatürk, Kanuni ve Ahmet Yesevi'nin heykelleri dikilecek. Keçiören Belediye Başkanlığı'ndan…
ATİLLA MEMİŞ

ANKARA (İHA)-Keçiören Belediyesi tarafından ilçe girişine yaptırılmakta olan Estergon Kalesi'nde Türk tarihinin büyük şahsiyetlerinden Atatürk, Kanuni ve Ahmet Yesevi'nin heykelleri dikilecek.

Keçiören Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kale içerisine düzenlenecek bir bölüme Anadolu'nun Türkleşmesinde büyük emeği bulunan Hoca Ahmet Yesevi, Kanuni Sultan Süleyman ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk'ün heykellerinin dikileceği bildirildi. Kale'nin Türk tarihini ve kültürel değerlerimizi yansıtacak bir şekilde inşaa edildiğinin kaydedildiği açıklamada Altınok'un ağzından şunlar ifade ediliyor: "Selçuklu ve Osmanlı mimarisine uygun olarak yapılan Kale içerisinde dikeceğimiz Hoca Ahmet Yesevi, Kanuni Sultan Süleyman ve Atatürk heykelleri Türk tarihinin geçmişten geleceğe birbirine bağlantısı olacaktır. Vatandaşlarımız tarihin tekrar yaşatılacağı bu mekanda tarihi şahsiyetlerimizi görme fırsatı bulurken, aynı zamanda Keçiören'imizin tiristik bir şehir olması konusunda da önemli adım atılmış olacaktır."
Okuyucu Yorumları (Henüz yorum yapılmamış.)
Misafir


Lütfen bekleyiniz...

Üye Girişi

porttakal.com üyeliğiniz yoksa burayı tıklayarak üye olabilirsiniz.
Parolanızı hatırlamıyorsanız buradan yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.
Üyeliğinizin aktivasyon kodunu buradan girebilirsiniz.