Bugün Salı 29 Temmuz 2014 - 20:45

Karşıyaka mezarlığı'nın defin alanı 2890 dekara çıkarıldı

Karşıyaka mezarlığı'nın defin alanı 2890 dekara çıkarıldı
Son güncelleme : 03 Ocak 1999 00:00
Ankara Büyükşehir Beledediyesi'ne ait Karşıyaka Mezarlığı'nın bin 707 dekar olan eski defin alanı, 2 bin 890 dekara çıkarıldı. Böylece, Karşıkaya Mezarlığı Ankara'nın 2025 yılına kadar mezar ihtiyacını karşılayacak kapasiteye ulaştırıldı.…
Ankara Büyükşehir Beledediyesi'ne ait Karşıyaka Mezarlığı'nın bin 707 dekar olan eski defin alanı, 2 bin 890 dekara çıkarıldı. Böylece, Karşıkaya Mezarlığı Ankara'nın 2025 yılına kadar mezar ihtiyacını karşılayacak kapasiteye ulaştırıldı."ÖLÜLERİNE SAHİP ÇIKAMAYANLAR, YAŞAYAN İNSANLARA SAHİP ÇIKAMAZ"

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Karşıyaka Mezarlığı'nda yapılan çalışmalar ve projelendirme sonucu bin 707 dekar olan eski defin alanının, 2 bin 890 dekara çıkartıldığı belirtildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Aşık, yeni defin alanları ile birlikte yeni yollar yapılması ve asfalt işlemlerinin hızlandırılması için yetkililere direktif verdiğini belirterek, "Ölülerine sahip çıkamayanlar, yaşayan insanlara sahip çıkamaz" dedi. Aşık, yeni açılan defin alanlarında kokuya neden olan pis su ve yağmur suyundan oluşan derenin ASKİ tarafından kollektörle kanalizasyona taşınarak çözüme kavuşturulduğunu kaydetti. Aşık, yeni defin alanlarında yaşanan yol ve çamur probleminin Ramazan Bayramı'na kadar giderileceğini de sözlerine ekledi.
Okuyucu Yorumları (Henüz yorum yapılmamış.)
Misafir


Lütfen bekleyiniz...

Üye Girişi

porttakal.com üyeliğiniz yoksa burayı tıklayarak üye olabilirsiniz.
Parolanızı hatırlamıyorsanız buradan yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.
Üyeliğinizin aktivasyon kodunu buradan girebilirsiniz.